Sunday, December 10, 2023
Rady rodičům Minimize

 

Úvod

 Magic the Gathering je karetní hrou, která může přinést hodně Vašim dětem i Vám. Vaše děti se naučí logicky myslet, procvičí si angličtinu a poznají nové kamarády. A navíc, Magic the Gathering není zábavou na jedno odpoledne, která by Vás po dvou hrách přestala bavit. Vašim dětem bude několik týdnů trvat, než do ní vůbec proniknou. Zaujal Vás Magic? Pak čtěte dále.

 Věk

 Magic je určen dětem přibližně od 12tého roku. To je dáno jednak složitostí hry a jednak faktem, že všechny karty jsou v angličtině. S jednoduššími kartami můžete začít i ve věku 10ti až 11ti let, ale dříve to není doporučeno. Angličtina je sice na jednu stranu překážkou, na druhou stranu děti vidí, že učení se angličtiny má smysl a motivuje je to.

 Finance

 Do Magicu je třeba investovat opakovaně (stejně do jakékoliv zábavy, která má vydržet delší dobu). Počítejte s tím, že měsíčně vydáte přibližně od 200 do 600 Kč podle toho, jak moc vážně bude Vaše dítko hru brát. Vězte také, že Magic nabízí teoretickou možnost, že se peníze alespoň částečně vrátí – např. tak, že Váš syn/dcera bude úspěšná na turnajích.

 Kde se Magic hraje?

 Magic se hraje jednak doma u kamarádů, dále na kroužcích v domech dětí a mládeže a také v klubech věnovaných karetním hrám. Je-li Vašemu dítěti od 12ti do 14ti let, měl/a by začít rozhodně na kroužku. V klubech jsou již zkušenější hráči a mohlo by se stát, že zde nebudou odpovídající soupeři (jak věkem, tak kvalitou balíčku).

 Každé léto se také pořádá několik dětských táborů s Magicovou tematikou, kde se začínající "Magicář" může naučit mnoho nového (a to nejen o Magicu):


 Jak se Magic hraje?

 Hráči představují kouzelníky a cílem je sebrat soupeři 20 životů. Každý z hráčů má vlastní balíček karet, které reprezentují různá kouzla. Ve hře se postupně střídají a vykládají karty na stůl (není zde žádná deska, jako u deskových her, ale jsou zde pravidla, která říkají, kde se jaká karta může vyskytovat). Ve hře záleží především na tom, jak dobře dokážete svůj balíček postavit, jak během hry dokážete kombinovat a také třeba na tom, jak odhadnete soupeře.

 Pokud máte chvíli času, můžete si pustit na rádiu Wave rozhovor o Magicu, link je zde.

Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste se podívat do ostatních záložek, nebo nám napište, naše e-maily najdete v sekci Redakce.

Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement