Sunday, February 25, 2024
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, February 9, 2011
Magic Workstation - jak přidat novou edici i s obrázky
Autor: Aggrokumano @ 1:58 PM :: 6327 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Novinky, Recenze
 

Na začátek je třeba říci, že jsem počítal s tím, že už v MWS máte nějakou databázi a chcete ji doplnit o nejnovější edici, nebo chcete k novým kartám obrázky.

1. Přidání edice do databáze

První krok je jasný, musíte si stáhnout textový soubor se spoilerem edice, kterou chcete přidat do vaší databáze. Jednotlivé spoilery lze snadno najít pomocí googlu, zadáte-li do vyhledávače něco jako mws a název edice. Pokud chcete přidat Mirrodin Besieged, můžete si ho stáhnout zde.

Po otevření MWS zvolíte v menu v záhlaví záložku Tools a možnost Analyze/Add/Remove setsVyskočí vám takováto tabulka:Vyberete možnost "Add new edition" a zaškrtnete "Get data from text spoiler". Pak vyplníte zbývající políčka (pro Mirrodin Besieged je Ediotion key MBS) a pomocí příslušné ikonky najdete na disku textový soubor se spoilerem (je dobré si ho při stažení uložit do složky, kde máte MWS). Až to budete mít, můžete pokročit na další stránku pomocí tlačítka "Next page".Tam na vás vyskočí další tabulka:Tady nemusíte nic měnit (je zde přednastaveno, že daná edice je standard-legální a karty mají černý okraj), jen dáte "Add Edition". A pokud jste všechno vyplnili správně, tak se vám edice přidala do databáze, což potvrdíte stisknutím tlačítka OK...Poté si nezapomeňte celou databázi uložit (modrá disketka vlevo nahoře):2. Přidání obrázků

Pokud chcete mít všechno, jak se tak říká "tip ťop", tak vám v MWS nesmí chybět obrázky karet, které se dají opět jednoduše vygooglovat. Obrázky k Mirrodin Besieged si můžete stáhnout zde.

Tady není potřeba žádné dlouhé vysvětlování, jednoduše si stáhnete soubor s obrázky (ideálně do adrešáře, kde máte MWS), poté ve složce s MWS půjdete do složky Pics (pokud ji tam nemáte, tak ji vytvoříte), kde vytvoříte složku "MBS" a tam rozbalíte archiv s obrázky. Názvy obrázků musí být ve tvaru Název karty.full.jpg!

3. Pár tipů na závěr

Už několikrát jsem se setkal s případy, kdy po přidání nové edice celá databáze "spadla" a při online hraní nešel načíst žádný balík (typicky to píše "Load deck error: Cards not found in database"). Přiznám se, že nevím, jak tento problém správně vyřešit, ale vždy pomohlo, když dotyčný vymazal celou databázi a dal si tam úplně novou. Pokud má někdo obdobný problém, tak tady je kompletní databáze včetně Mirrodinu Besieged.

Při online hraní na oficiálním serveru se dosti často stává, že server z ničeho nic spadne, nebo se po sideboardování či po zahájení spojení ze soupeřem obejvují různé chyby. Pokud chcete testovat balky s náhodnými hráči, tak s tím asi nic nenaděláte, ale pokud si chcete zahrát jen tak s kamarády, tak doporučuji vyzkoušet server mws.tipo1.it, kde se vyskytuje minimum podobných "bugů" (adresu serveru je třeba napsat do okénka "Enter your opponent IP", které se otevře poté, co si vyberete balík a dáte "Start game").A to je vše, u dalších článků naviděnou a MWS zdar!

Kumano

Komentáře
Autor: brutusacek @ Wednesday, February 9, 2011 3:04 PM
aggro popsal tu složitější cestu

stačí si stáhnout set z webu http://mws.mtgbr.com/full-01.htm
jak psal kumano musí mít obrázky příponu .full.jpg

a na těchto stránkách si stáhnete novou databázi a přepíšete jí v adresáři s workstation a pojedeto

nicméně super že se tomu někdo věnuje

Autor: Escaton @ Wednesday, November 2, 2011 5:54 PM
Ahoj, potreboval bych spiler list na edici Innistrad, nevite nekdo, na jaky internetovy strance bych ji nasel? A samozrejme potrebuju, aby to pak slapalo jak ma, zady zadrhavacky :) Diky

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement