Wednesday, July 24, 2024
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, February 6, 2012
Standard 2012
Autor: Aggrokumano @ 12:03 AM :: 4333 Přečtení :: 7 Komentáře :: :: Standard, Reporty, Tvorba balíků
 
Prerelease nové edice, Dark Ascension, už je dávno za námi, tak bych si dovolil zrekapitulovat, jak to vypadalo na dvojce před jejím příchodem. Podíváme se tedy na tři turnaje z americké série SCG Open a na GP Orlando.

1. SCG Open – Atlanta

 
První lednový víkend se v Atlantě sešlo hned 550 hráčů, z prvenství se radoval Charles Gindy s UW Delverem. A celkově se potvrdilo, že (nejen na) standardu v těchto týdnech vládne trojka Delver of Secrets, Geist of Saint Traft & Snapcaster Mage. V top8 se umístily hned čtyři UW balíky s Delverem.
 
Zde je decklist vítěze:
 
 
UW DelverCharles Gindy
Main DeckSideboard
9 Island
1 Plains
4 Glacial Fortress
3 Moorland Haunt
4 Seachrome Coast

4 Delver of Secrets
3 Invisible Stalker
2 Merfolk Looter
4 Snapcaster Mage
3 Geist of Saint Traft

2 Gut Shot
4 Mana Leak
2 Midnight Haunting
4 Vapor Snag
3 Gitaxian Probe
4 Ponder
2 Runechanter’s Pike
4 Sword of War and Peace
 
2 Phantasmal Image
1 Celestial Purge
1 Dissipate
2 Divine Offering
1 Gut Shot
2 Negate
2 Timely Reinforcements
2 Ratchet Bomb
2 Oblivion Ring
 
 
 
Jak vidíte, poslední dobou se pomalu upouští od iluzí a přednost dostává Invisible Stalker a Merfolk Looter (proliz, dobrý s Pikem). V základu se pak často hraje hned playset Sword of War and Peace a nově i Runechanter's Pike, který je se Stalkerem smrtící.
Hlavní síla balíku ale spočívá ve Snapcasterovi, který nám s kartami jako Mana Leak, Vapor Snag a Gut Shot zajistí ohromnou výhodu v tempu. Věřte mi, že není nic příjemného, když dvě kole nic neudržíte na stole, zatímco vás soupeř vesele sjíždí Delverem a Snapcasterem.
Skrytým klenotem je také poněkud nenápadná zem Moorland Haunt. Ta vlastně způsobuje, že každou soupeřovu bytost musíte zabít dvakrát a navíc tokeni, které produkuje, jsou ideálními nosiči swordů. Kolikrát se stane, že prohrajete jen díky neschopnosti zničit tuhle zemičku…
 
Poraženým finalistou bylo další UWčko, tentokrát v podobě Humanů, kteří vypadali takto:
 
 
UW HumansJohn Runyon
Main DeckSideboard
1 Island
12 Plains
4 Glacial Fortress
3 Moorland Haunt
4 Seachrome Coast

4 Champion of the Parish
4 Doomed Traveler
3 Fiend Hunter
2 Gideon’s Lawkeeper
4 Grand Abolisher
4 Hero of Bladehold
4 Mirran Crusader
2 Geist of Saint Traft

3 Angelic Destiny
4 Honor of the Pure
2 Oblivion Ring
 
1 Celestial Purge
2 Dismember
3 Mana Leak
2 Negate
4 Timely Reinforcements
1 Mortarpod
2 Sword of War and Peace
 
 
Tenhle deck sice hraje v základu playset Abolisherů, kteří balíkům s Delverem hodně vadí, ale ve finále měl John Runyon i trochu smůly, protože ani v jedné ze tří her mu žádný nepřišel. Slabinou decku je také fakt, že v základu má jen dvě odpovědi na Sword of War and Peace, což se také v jedné z her stalo Johnovi osudným.
Tenhle deck už se nějaký ten pátek hraje víceméně ve stejném složení, jediné, co se deck od decku mění je počet Mana Leaků v základu a v sidu. Humani navíc už teď mají dalšího adepta do mainu, kterým je Thalia, Guardian of Thraben.
 
V top8 byla ještě jedna klasická RG Rampa, jeden Solar Flare, bez Unburial Rites, ale zato s White Sun’s Zenithem a jeden Grixis Kontrol, který hrál jako „zlepšovák“ dvoji Sorin’s Vengeanci v mainu (ze Snapcasterem docela slušná karta).
Ze zajímavějších archetypů bylo v top16 k vidění ještě UW Puresteel Paladin, UB Infect a Monoblack kontrol.
 
2. SCG Open – Los Angeles

 
O týden později se v Los Angeles sešlo 396 hráčů a opět dominovaly UW decky s Delverem of Secrets, kterých bylo v top16 hned devět! Do finále se ale žádný z nich nedostal, byli tam opět UW Humani, ale z vítězství se trochu překvapivě radovala Fritečka pilotovaná Danielem Choiem (Stromkirk Noble je holt trošičku nefér ):

Red Deck WinsDaniel Choi
Main DeckSideboard
18 Mountain
3 Rootbound Crag

3 Chandra’s Phoenix
4 Grim Lavamancer
2 Hero of Oxid Ridge
1 Spikeshot Elder
4 Stormblood Berserker
4 Stromkirk Noble

3 Galvanic Blast
4 Gut Shot
4 Incinerate
3 Mutagenic Growth
2 Arc Tral
4 Shrine of Burning Rage
1 Sword of War and Peace
 
1 Phyrexian Metamorph
3 Ancient Grudge
4 Dismember
3 Slagstorm
2 Traitorous Blood
1 Sword of War and Peace
1 Koth of the Hammer
 
 
Těžko něco dodávat k fritce, jediná karta, která mě tu překvapila je Mutagenic Growth, která tu prakticky funguje jako blesk zadarmo. V top8 byla ještě jedna fritka, která hrála pro chuť dva Kessig Wolf Runy a taky playset Kothů v mainu, což je trochu rozporuplné, protože Koth je docela pomalý a Oblivion Ring na něj číhá za každým rohem.
 
Na pátém místě skončil Tempered Steel, který hrál v základu namísto Origin Spellbomby, která je taková nemastná-neslaná, Shrine of Royal Legions.
 
Dva nejzajímavější balíky skončily na 7. a 8. místě, sedmá byla UG rampa a osmé místo patřilo GW Humanům.
 
UG Kessig Wolf Run - John Kassari:

Wolf Run BlueJohn Kassari
Main DeckSideboard
5 Forest
6 Island
1 Mountain
4 Glimmerpost
4 Hinterland Harbor
2 Inkmoth Nexus
2 Kessig Wolf Run
1 Sulfur Falls

4 Solemn Simulacrum
1 Consecrated Sphinx
4 Frost Titan
4 Primeval Titan
3 Snapcaster Mage

1 Blue Sun’s Zenith
2 Unsummon
4 Vapor Snag
4 Ponder
4 Rampant Growth
4 Sphere of the Suns
 
2 Consecrated Sphinx
3 Naturalize
3 Negate
2 Blasphemous Act
2 Creeping Corrosion
2 Inkmoth Nexus
1 Karn Liberated
 
 
Jak vidíte balík kromě klasických ramp spellů (Sphere of the Suns, Rampant Growth, Solemn Simulacrum) hraje i „Snapcaster Toolkit“, ve kterém najdeme hned šest vracení na ruku. To všechno pak doplňuje playset Primeval Titánů, Frost Titánů, jedna Sfinga a pro chuť i Blue Sun’s Zenith.
Balíček jako takový se už nesoustředí na zabití pomocí Inkmoth Nexusů, daleko nepříjemnější je pro soupeře třeba Frost Titan. Proti aggrům máme v základu playset Glimmerpostů, které umí v nouzi najít Titán.
 
Ze sidu bych pak vypíchl Blasphenous Acty, které můžou ve druhé hře nepříjemně překvapit aggra, já osobně bych v takovém decku hromadné ničení po první hře asi neočekával.
 
GW Humans - Hike Avetyan:

GW HumansHike Avetyan
Main DeckSideboard
4 Forest
8 Plains
2 Gavony Township
4 Razorverge Thicket
4 Sunpetal Grove

4 Avacyn’s Pilgrim
4 Champion of the Parish
4 Elite Vanguard
2 Gideon’s Lawkeeper
3 Hero of Bladehold
4 Mayor of Avabruck
2 Mentor of the Meek
3 Mirran Crusader
1 Mikaeus, the Lunarch

1 Dismember
1 Gut Shot
4 Oblivion Ring
3 Garruk Relentless
2 Gideon Jura
 
Bohužel se
někde ztratil
 
Tenhle balík mě celkem překvapil, já už docela dlouho testuji aggro verzi GW humanů (možná o nich napíšu i článek) a tak bych čekal, že úspěchu se dočká právě ona verze. Ale Hike vsadil spíše na kontrolní verzi a zřejmě dobře udělal.
Základ Humanů je vždy stejný, Champion of the Parish, Mirran Crusader a Hero of Bladehold by neměli chybět v žádné verzi humanů. Zelená nám nabízí Mayora of Avabruck, který také nesmí chybět a zbytek už se dost liší.
 
Jako one-dropy (bytosti za jednu manu) tu máme Pilgrima, který není špatný, umožňuje zahrát Crusadera ve druhém kole, ale sám o sobě moc nezapadá do aggro strategie, kterou by se měli humani vydat, Elite Vanguardy a dva Lawkeepery, kteří jsou skvělí hlavně v mirrorech, kdy dokáží držet soupeřovy útočníky na uzdě. Trochu zvláštní je zařazení Mentora of the Meek, který moc nezapadá do aggro strategie, protože de facto všechny naše bytosti zdražuje o manu. Na druhou stranu tu ale máme Garruky, se kterými si moc dobře rozumí. Jako vrchol manové křivky jsou tu dva Gideoni, kteří se uplatní spíše proti potvorově laděným balíkům. Přece jen, kontrol by si měl pohlídat, aby se takový karty na stůl nedostaly…
 
V decku nechybí ani removal, obligátní Oblivion Ring doplňují po jednom Dismember a Gut Shot, což vypadá jako vychytávky proti Delverovi (je velmi důležité umět zabít Delvera hned v prvním kole).
 
V top16 se pak objevil ještě jeden zajímavý deck, který spojuje dohromady Puresteel Paladina s Tezzeretem.
 
3. GP Orlando

 
Prvního letošní Grand Prix ve formátu standard se zúčastnilo 925 hráčů. Mezi nimi byli i dva čeští hráči a to Martin Jůza a Standa Cífka. Juzám obsadil krásné 24. místo, Standovi se nijak zvlášť nevedlo a skončil na 346. místě. Do top8 se dostaly tři UW Delverové, a po jednom RG rampa, BG rampa, UW Humani, Grixis Kontrol a Solar Flare.
 
Ve finále proti sobě stanuli dva velikáni – Partick Chapin (Grixis) a Conley Woods (BG Rampa). Conley Woods nakonec zvítězil 2:0 a získal premiérovou výhru na GP. Finále to bylo pěkné, zvláště pak druhá hra byla úžasná, doporučuji zkouknout. Pokud nevládnete angličtině, dovolil jsem si přepsat report z coverage na stránkách wizardů:
 
První hra
 
Woods strávil několik prvních kol hraním Rampant Gowthu, Sphere of the Suns a Solemn Simulacrum, zatímco Patrick Chapin zahrál pouze pár Ponderů.
 
Jakmile se Woods dostal z dosahu Mana Leaku, poslal do hry Grave Titana, který byl následně zabit Devil’s Playem.
 
„Aspoň jednou ho neměj!“ řekl nahlas Chapin když se Woods odtapnul se Solemnem a pár zombie tokenů. Ale Woods „ho“ měl - zahrál Primeval Titána hledaje Kessig Wolf Run a Inkmoth Nexus.
 
Chapin ve svém kole po dlouhém přemýšlení zahrál Inferno Titana, ale Woods mu ukazuje Geth’s Verdict a Chapin už dál neztrácí čas, shrábnul ze stolu karty a jde sideboardovat.
 
Druhá hra
 
Plně si vědom toho, že jeho Mana Leaky v delší hře nemůžou soupeřit s Woodsovou rampou, strávil Chapin prvních několik kol ničením soupeřovy manabáze.  Ancient Grudge zničil Sphere of the Suns a Liliana se postarala o Birds of Paradise.
 
Woods naoplátku zabil Lilianu svým Nexusem a ještě poslal do hry Thruna a Acidic Slima, který zničil jediný Chapinův zdroj zelené many.
 
Chapin flashbacknul Forbidden Alchemy pomocí Snapcastera a jeho druhá Liliana se postarala o Acidic Slima, ale mezitím počet jeho životů stále snižoval Thrun.
 
Woods pokračoval v tlaku pomocí Solemn Simulacra a jeho další Acidic Slime byl zkántrován. Chapin mezitím hraje Desperate Ravings.
 
Když se pak Woods zatapoval do Grave Titana, přišla velká chvíle Chapina. Na konci kola hraje Blue Sun’s Zenith za čtyři a ve svém kole vyčistil stůl pomocí Life’s Finale, které se navíc zbavilo zbývajících Grave Titánů.
 
Woods poté hraje Glissu a Chapin Olivii. Woods zkouší Geth’s Verdict, ale Chapin má Dissipate a doufá, že to bude stačit na to, aby jeho Olivie přežila, ale Woods má Go for the Throat jakožto svou poslední kartu v ruce. Díky Glisse si vrací na ruku Solemna a po chvilce přemýšlení ho hraje, ale Chapin má Mana Leak.
 
Ačkoli Woods tahal celou dobu za delší konec provazu, tak na konci kola hraje Chapin Snapcastera a Go for the Throat zabíjí Glissu, a s Woodsem to najednou nevypadá dobře.
 
Ale Woods se nenechal zahanbit a topdeckuje Garruka, který dělá token a opět tak tlačí na soupeře.
 
Chapin má sice druhou Olivii, ale je na sedmi životech a Woods má Kessig Wolf Run, takže Olivie musí blokovat a umírá. Chapin ve svém kole nachází pomocí Desperate Ravings další Lilianu a ničí Woodsův token. Ten ale ve svém kole zabije Nexusem Lilianu, udělá další token a ještě navíc hraje Solemna. Jestli teď Chapin nepředvede ve svém kole nějaký velký zvrat, pravděpodobně prohraje.
 
„No to není úplně ono“ kroutí hlavou po draw Chapin a hraje Desperate Ravings. Když nenachází žádnou odpověď, hraje rovnou i flashback, ale opět nic nenachází a jen se smutně usmívá.
 
Woods ve své kole pošle vše do útoku, flashback Ancient Grudge zabije Solemna a Snapcaster blokuje token, který ale udílí smrtící damage pomocí Kessig Wolf Runu.
 
Chapin ukazuje, že si líznul Ancient Grudge a vysvětluje, proč se předtím smutně usmíval – ještě pár minut před turnajem měl v sidu místo třetího Ancient Grudge Inferno Titana…
 
A tak se Conley Woods stal vítězem GP Orlando.
 
A teď se podíváme na finálové decky:
 
BG Wolf Run – Conley Woods

Wolf Run BlackConley Woods
Main DeckSideboard
1 Dragonskull Summit
7 Forest
1 Ghost Quarter
4 Inkmoth Nexus
2 Kessig Wolf Run
1 Mountain
5 Swamp
4 Woodland Cemetery

2 Acidic Slime
1 Birds of Paradise
1 Glissa, the Traitor
4 Grave Titan
4 Primeval Titan
4 Solemn Simulacrum

3 Doom Blade
2 Geth’s Verdict
3 Black Sun’s Zenith
2 Green Sun’s Zenith
4 Rampant Growth
1 Ratchet Bomb
4 Sphere of the Suns
 
1 Thrun, the Last Troll
1 Tree of Redemption
1 Viridian Corrupter
1 Ancient Grudge
1 Go for the Throat
1 Black Sun’s Zenith
2 Batterskull
2 Nihil Spellbomb
1 Ratchet Bomb
2 Curse of Death’s Hold
1 Garruk, Primal Hunter
1 Liliana of the Veil
 


 
Nutno říci, že oba dva finálové decky byly uzpůsobeny tomu, aby porážely Delvera. Conley tu má jednak Geth’s Verdict a pak Zenith, ale oba dva se dají účinně zkántrovat, takže ten matchup přece jen není tak jednoduchý.
Co se mi ale na balíku líbí je zařazení Glissy, kterou umí najít Zenith a která může vracet Solemny, ale hlavně Ratchet Bombu

Jinak jsou tu klasické prvky RG rampy, které doplňuje ještě Grave Titan, který je taky dobrý proti iluzím, jelikož jeho vracení Vapor Snagem není úplně nejúčinnější. No Iluze a všechny kontroly umí dosti potrápit i Thrun, tak se trochu divím, že se alespoň jeden nevešel do základu.
Také bych zdůraznil jeden Ghost Quarter v základu, což je podle mě docela nutnost proti Moorland Hauntu.
 
Jak asi vidíte, pilotáž tohoto decku není moc složitá, ale opravdový kumšt je vědět, co kdy nasidovat, já sám hraji RG rampu a se sidem se stále potýkám…
 
Proti kontrolům je jasná volba Thrun a Garruk, já často siduji i Batterskull. Pryč by měly jít černé Zenithy, případně ještě vyměníme Doom Blade za „Goučko“.
Proti UBčku a Solar Flaru navíc sidujeme Nihil Spellbomb, ale tady už je vskutku obtížné jasně říci, co odsidovat. Proti UBčku bych dal pryč Slimáčky, ale Solar Flare zase hraje Oblivion Ringy, takže to už je opravdu těžká volba.
Proti aggrům sidujeme další Zenith, Ratchet Bombu a Stromek, ven bych dal Slimáčky.
Na Tempered Steel a Birthing Pod tu máme Corruptera a Ancient Grudge (proti Steelu bych sidoval i Zenith a Bombu).
Do mirroru tu jsou Cursy, které zesměšní soupeřovy Nexusy. Cursu siduju i proti Delverovi, protože většina bytostí tam má 1 dozadu + zbavíme se tím i Moorland Hauntu.
Poslední sidovka je Lilča a tam taky těžko říci, kdy ji správně sidovat. Proti Delverovi se umí zbavit Geista a Stalkera (viz Conley Woods v semifinále, kdy na oponentova Geista zahrál právě tu jedinou Lilianu), ale jestli je to nutná sidovka, tím si nejsem jist…
 
Grixis Control – Patrick Chapin

Grixis ControlPatrick Chapin
Main DeckSideboard
4 Blackcleave Cliffs
1 Copperline Gorge
4 Darkslick Shores
2 Drowned Catacomb
4 Island
2 Mountain
2 Shimmering Grotto
4 Sulfur Falls
2 Swamp

1 Inferno Titan
2 Olivia Voldaren
2 Snapcaster Mage

1 Ancient Grudge
4 Desperate Ravings
1 Doom Blade
3 Forbidden Alchemy
1 Go for the Throat
3 Mana Leak
1 Black Sun’s Zenith
1 Devil’s Play
2 Ponder
2 Whipflare
1 Batterskull
3 Pristine Talisman
2 Ratchet Bomb
2 Curse of Death’s Hold
2 Liliana of the Veil
1 Sorin Markov
 
2 Ancient Grudge
2 Blue Sun’s Zenith
2 Dissipate
1 Mana Leak
2 Negate
1 Life’s Finale
1 Sorin’s Vengeance
1 Ratchet Bomb
1 Curse of Death’s Hold
1 Karn Liberated
1 Liliana of the Veil
 


 
Patrick Chapin přišel se svou verzí Grixisu už na konci roku na mistrovství světa, teď ji znovu vylepšil a aktualizoval a opět se dočkal úspěchu.
Krom klasických kontrolních kusů tu najdeme i pár zajímavých karet. Určitě bychom nečekali přítomnost Pristine Talismanu, který není ani tak dobrý manový akcelerant (to už by byl lepší třeba Manalith), ale spíše u něj oceníme přidávání životů.
 Druhá neobvyklá karta je Whip Flare, která nahradila Slagstorm. Důvod je jasný, pokud si s balíkem zkusíte pár her, zjistíte, že má neskutečně komplikovanou manabázi a často je problém zahrát třeba Lilču ve třetím kole. A v případě Slagstormu a třeba Mana Leaku už by to byl rozsah 1RR – 1U – 1BB a toho prakticky nelze ve třetím kole dosáhnout. Ale i tak se stává, že občas soupeříte více se svými zeměmi, než se soupeřem .
Ze zajímavějších karet najdeme v maindecku ještě Ancient Grudge, která je dobrá proti Tempered Steelu, Birthing Podu, Inkmoth Nexusům, nebo třeba Shrine of Burning Rage.
Poslední novinkou jsou Cursy of Death's Hold, které jsou dnes už skoro nutností, jsou vynikající proti UW Delverovi, UW Humanům, rampa Vás neotráví Nexusem…
 
I tady platí to co u BG Rampy, tj. je velmi důležité vědět, kdy co sidovat. S malou pomocí od Pepy Maršíčka (Scalpelexis), jsme dospěli k tomuto:
 
Ancient Grudge - fritka (Shrine), Iluze (Pike, Swordy), Tempered Steel
Blue Sun's Zenith – kontroly (UB, Esper/Solar Flare)
Dissipate – kontroly, Wolf Run a dle libosti třeba i proti Chandra’s Phoenixům
Negate – kontroly, fritka
Life's Finale – decky, které nehrají moc bytostí (UBčko, Wolf Run), ale hodí se i proti potvorovým deckům jako další vrata (např. GW tokeni)
Sorin's Vengeance – miror, fritka
Ratchet Bomb – decky s Delverem, Humani, GW tokeni, fritka, Tempered Steel
Curse of Death's Hold – Delver, Humani, GW tokeni, fritka, Wolf Run
Karn Liberated – kontroly (UB, Esper/Solar Flare, mirror)
Liliana of the Veil - Fritka, Mirror, Wolf Run
 
4. SCG Open – Washington

 
Ve Washingtonu se nám sešlo 438 hráčů. Turnaj se obešel bez větších překvapení, vyhrál UW Delver. Top16 vypadala takto: 7× UW Delver, 4× UW Humani a po jednom UW kontrol, UB kontrol, Grixis kontrol, Monoblack Infect a konečně RB metalcraft, který se probojoval až do finále a obsadil velmi pěkné druhé místo. Vypadal takhle:

RB MetalcraftMichael Rooks
Main DeckSideboard
8 Mountain
4 Blackcleave Cliffs
4 Dragonskull Summit
3 Ghost Quarter
4 Inkmoth Nexus
1 Stensia Bloodhall

4 Etched Champion
4 Chandra’s Phoenix

3 Brimstone Volley
4 Galvanic Blast
2 Geistflame
3 Go for the Throat
1 Devil’s Play
3 Slagstorm
1 Chimeric Mass
4 Mortarpod
1 Ratchet Bomb
4 Shrine of Burning Rage
1 Mox Opal
1 Chandra, the Firebrand
 
4 Vulshok Refugee
2 Surgical Extraction
4 Traitorous Blood
2 Whipflare
1 Ratchet Bomb
2 Manabarbs
 
 
Balík je vlastně taková divná (příliš pomalá) fritka. S balíkem jsem si zahrál pár her a moc nechápu, jak se mohl dostat až do finále, asi potkal hodně UW Delverů, proti kterým by to měl mít dobré. Jinak proti kontrolům si moc nezahrajete (proti Grixisu a UW kontrolu jsem asi z deseti pokusů nevyhrál ani jednu hru).
 
Bonus

 
Původně jsem chtěl udělat rozbor Dark Ascension, ale kvůli škole a zkouškám prostě nebyl čas… Tak jsem chtěl alespoň napsat report z preview, ale tam se pro změnu nedařilo výsledkově. Nakonec jsem si zašel v pátek pinknout na FNM Delvera a dopadlo to víc než dobře, tak tady je takový mini reportík:
 
Když jsem říkal, že na prevku se nedařilo, tak to vlastně nebyla tak docela pravda, otevřel jsem totiž Geista a jelikož jsem kromě Snapcasterů a mečů měl takřka kompletního Delvera, tak jsem se rozhodl ho taky jednou zkusit. Tímto ještě jednou děkuju všem, co mi půjčili karty .
 
Hrál jsem následující decklist:
 
UW DelverJakub Havelka
Main DeckSideboard
11 Island
3 Seachrome Coast
2 Glacial Fortress
3 Plains
2 Moorland Haunt

4 Delver of Secrets
4 Porcelain Legionnaire
3 Snapcaster Mage
2 Geist of Saint Traft
2 Invisible Stalker
1 Stitched Drake

4 Gitaxian Probe
4 Ponder
4 Vapor Snag
4 Mana Leak
3 Dissipate
1 Midnight Haunting
1 Dismember
1 Sword of War and Peace
1 Runechanter’s Pike
 
2 Oblivion Ring
2 Sword of Feast and Famine
3 Negate
2 Divine Offering
3 Timely Reinforcements
2 Ratchet Bomb
1 Revoke Existence
 
 
Pár slov k decklistu - Geista mám jednoho, druhého jsem si půjčil, jinak bych hrál tři. Snapcasteři podle mě třikrát stačí a Porcelain Legionnaire je naprosto úžasná bytost, nemůžu si jí vynachválit. Stalkeři tu jsou kvůli mečům, kdybych sehnal víc SoWaPů, hrál bych klidně čtyři.
 
Místa po chybějících mečích a Geistovi vyplnily Dismember, Dissipate a Stitched Drake. Se sidem jsem byl maximálně spokojený a neměnil bych ho.
 
Teď už ale k samotným hrám:
 
1. kolo – Míra Košťál (BW tokeni)
 
Do herny jsem přišel na poslední chvíli a ještě jsem dodělával deck, takže Míra krásně viděl celý můj deck, jelikož jsem ho měl rozložený na stole, čili paráda. V první hře začínám Ponderem a Probou a vykládám dva Delvery a Legionáře, jenže Míra má Reinforcementy a když pak zahraje Honor of the Pure a Intangible Virtue, už nemám šanci to uracovat.
 
Do druhé siduju Bomby (kdyby přišly, nebylo by asi co řešit) a Reinforcementy. V téhle hře mě paradoxně zachránily karty přes Phyrexiánskou manu, protože Míra zahrál Reinforcementy, ale neuvědomil si, že mám méně, než 20 životů. Pak jsem se dokonce prolízal až ke Swordu, který se jednou proběhl s Legionářem, ale Míra má jako poslední kartu v ruce Vrata. Paradoxně ale díky nim můžu zahrát Dráčka a ten už to zvládne.
 
Ve třetí mám na úvodní ruce jen jednu bytost a nic do prvního kola, ale mám i meč a tak nechávám, ve čtvrtém kole se tedy rozjede Legionář s mečem za nějakých 10 a Mírovi nepomůžou už ani Reinforcementy…
 
2. kolo – Tomáš Zýskal (UW Delver)
 
Ano ano, je tu mirror. První hru Tomáš trochu odevzdá, když místo, aby čekal, hraje Geista, ačkoli ví, že mám Mana Leak. A pak ho uracuje můj Geist a pár dalších bytostí.
 
Siduju Reinforcementy a Offeringy, jelikož vím, že Tomáš hraje dvě nebo tři Kopí. V první kole si dáme oba Delvera, pak zabiju svým Geistem jeho Geista a postupně zahraju tři Legionáře a jelikož Tomášovy bytosti nemají first strike, stává se partie jednoznačnou záležitostí…
 
3. kolo – Petr Brožek (Dredge)
 

 
Petr hraje zajímavý UGR dredge s novými kartami jako Faithless Looting a Ghoultree. V první hře tlačím Legionářem a Stalkerem a v momentě, kdy Petr zahraje Kessig Cagebreakers, kteří by mne příští kolo pravděpodobně zabili, topdecknu Snapcastera into Vapor Snag a je to.
 
Siduju meče za meče a Ringy. Ve druhé hře Petr bohužel mulliganuje do pěti a navíc začíná. Já mám navíc nádhernou ruku, kdy vyložím dvě tři potvory a pak už jen kántruju, Petr neměl sebemenší šanci.
 
Po třech kolech jsem už jediný (ze 14) se 3:0 a tak si věřím, že by to mělo klapnout.
 
4. kolo – Marek Čermák (Monoblack Infect)
 
V první hře dostane Delver Virulent Woundem, pak se dvakrát projede Plague Stinger se sekerkou, ale to už hru plně kontroluju a v pohodě vyhrávám.
 
Siduju jen meče za meče a nechávám zase ruku s T1 Delverem, ale soupeř si dá obv Virulent Wound. Pak dám Probu a vidím Zenith, takže musím hrát kolem něj, nakonec ho vylákám a přecházím do protiútoku, ale do hry se dostane Lashwrithe, na který nemám odpověď a jedním mocným útokem mě zabíjí Plague Stinger.
 
Do třetí tedy ještě přidám Ringy, ale ani to nebylo potřeba, protože soupeř nechá riskantní ruku s jednou zemí a ačkoli má spoustu dvojdropů, takže než mu ta druhá zem přijde, tak už jsem si Ponderem připravil dva Delvery a soupeř to už nestíhá…
 
Po delší době tedy čtyřnulka na FNM a tak netrpělivě sleduju, co se rozbalí do backdraftu, a věřte nevěřte, usmála se tam na mne tahle krasavice:

 
To je pro dnešek vše, příště se můžete těšit na další článek z rubriky top10 (o Dark Ascension) a v březnu plánuji rozjet novou velkou rubriku, takže se máte na co těšit.
 
Kumano
Komentáře
Autor: Han @ Monday, February 6, 2012 1:21 PM
Pekna prace a dobry clanek. Jako negativum akorat vidim, ze s prichodem DA se muze leccos zmenit. Proto se tesim tak za mesic na clanek o dopadu DA na standard.

Autor: Aggrokumano @ Monday, February 6, 2012 1:38 PM
Co se dívám na poslední SCGčko, tak akorát monogreen posílil, ti Geisti jsou fakt pekelní ;)

Autor: milape @ Monday, February 6, 2012 6:42 PM
Parádní přehled a skvělý článek. Palec hore, takhle kdyby zde vypadaly všechny bez tuny zbytečné omáčky..

Autor: Neithan @ Wednesday, February 8, 2012 10:16 PM
Taky se musím přidat, parádní článek, hodně zajímavejch informací, pro toho, kdo se chce dozvědět něco o momentální situaci v Magicu, což tady nejsou všichni,ale pro ně je zas ten minireport :)

Autor: troglo @ Friday, February 10, 2012 10:34 PM
Paráda! Kumanovy články jsou tu již zažitou tradicí a čtu je zpravidla s chutí. Díky za pěkné počtení
Jen jedna věc: jsem asi úplně vypatlanej, ale nedochází mi, co je to Plague stinger se sekerkou?? Díky, trolgo

Autor: Aggrokumano @ Friday, February 10, 2012 11:13 PM
Darksteel Axe :D :D

Autor: Scalpelexis @ Sunday, February 12, 2012 12:28 PM
S Kumanovymi clanky nemohu byt nikterak nespokojeny, prvotridni prace!:)

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement