Monday, April 21, 2014
Pravidlové okénko - Journey into Nyx
Autor: Flamberg @ 3:00 PM :: 3724 Přečtení :: 8 Komentáře :: :: Pravidla

Pravidlové okénko - Journey into NyxVážené čtenářky a čtenáři Magic-Guru, těch pár měsíců uteklo jako voda, příští týden (2. května) vyjde další sada naší oblíbené hry Magic the Gathering a již tento víkend se po celém světě budou konat prerelease turnaje. Byl již odhalen celý obsah nové edice a tedy je čas na článek, který nás seznámí s těmi nejzásadnějšími novinkami, jež tato edice přináší. Jedná se především o několik nových schopností.

Herní mechaniky ze sady Theros

V sadě Journey into Nyx jsou použity i schopnosti z první edice bloku. Konkrétně se jedná o Bestow, Heroic, Monstrosity a Devotion. Pokud si chcete oživit, jak tyto mechaniky fungují, nebo pokud si třeba nejste jistí, jak fungují karty s více typy (enchantment creature), lze tyto informace najít například v Pravidlovém okénku k sadě Theros.


Herní mechaniky ze sady Born of the Gods

Některé karty z Journey into Nyx také využívají jednu mechaniku z druhé edice bloku a to konkrétně Inspired. Informace o Inspired se lze dočíst, mimo jiné, v Pravidlovém okénku k sadě Born of the Gods.


Nový ability word StriveStrive zvyšuje variabilitu tvých kouzel. Za každé připlacení "strive ceny" bude mít kouzlo o jeden cíl více.

* Cíle se pro kouzlo vybírají v okamžiku seslání. Rozhodnutí o tom, jaké bude mít kouzlo cíle a kolik celkem za seslání zaplatíš, tedy musíš učinit ještě před tím, než soupeř nějak na kouzlo může zareagovat. Nemůžeš počty cílů měnit až při vyhodnocení kouzla.
 
* Nelze jedním kouzlem se Strive zacílit jednu bytost dvakrát. Heroic lze na jedné bytosti spustit pouze jednou.

* Případné zlevňující efekty (Battlefield Thaumaturge) se uplatňují až po Strive.

 
* Pokud kouzlo ztratí všechny své cíle (například všechny dostanou Hexproof), tak je zrušeno. Dokud je alespoň jeden cíl legální, tak kouzlo bude na tyto legální cíle působit.

Nový ability word ConstellationConstellation sdružuje schopnosti, které se spouští ve dvou případech. Zaprvé, když karta s Constellation vstupuje na bojiště. A zadruhé, kdykoliv ti na bojiště přijde další enchantment. Výsledný efekt je pozitivní.

* Constellation si všímá jakéhokoliv tvého enchantmentu. Ať už se jedná o klasický enchantment, auru, enchantment creature nebo třeba enchantment creature token (Renowned Weaver).

 
* Enchantment nemusí být klasicky seslán, aby se spustila Constellation. Stačí, že z jakéhokoliv důvodu vstoupí na bojiště. Například vrácení z hrobu přes Silent Sentinela se počítá.


* Když Bestow aura "spadne" z umírající bytosti, stane se sama enchantment bytostí, Je už ale na bojišti a tedy nespustí Constellation.
 
* Pokud na bojiště přichází více enchantmentů s Constellation zároveň, "vidí" se navzájem a spustí si navzájem Constellation. Tohoto lze dosáhnout například s pomocí karty Twinflame.

Několik střípků na závěr

Leonin Iconoclast* Iconoclastovu schopnost lze použít pouze na kartu, jež je zároveň enchantment i creature. Nelze tedy použít na enchantmenty, jež nejsou bytostmi. Nelze zničit klasické enchantmenty, aury ani bestow aury.

Reprisal* Síla ničené bytosti se kontroluje jak při seslání Reprisalu, tak při vyhodnocení. Pokud má při vyhodnocení zacílená bytost sílu 3 a méně, nemá Reprisal legální cíl a je zrušen.

Blinding Flare* Pěkné kouzlo do rychlého Heroic balíčku - nejen odstraní z cesty obránce, také může spustit Heroic na útočnících. Jen škoda, že to není instant.

Eidolon of the Great Revel* Eidolon se dívá na converted mana cost, nezajímají ho žádná zvýšení ceny (Strive) či alternativní způsoby seslání (Bestow). Jediné, co je důležité, je cena v pravém horním rohu sesílané karty.
 

Spite of Mogis* Nedává zranění "sám za sebe". Spite of Mogis nejprve udělí zranění a až potom jde do hřbitova.

Solidarity of Heroes* Pokud Solidarity zacílí bytost s Heroic, tak se nejprve provede Heroic a teprve potom se zdvojují countery.


To by bylo pro dnešek vše. Pokud máte jakékoliv dotazy, a to nejen k nové edici, neváhejte napsat do našeho fóra Otázky na pravidla.

Přeji dobrý "cardpool" a hodně štěstí na Prerelease!


Flamberg
Váš Rules Advisor


Použité zdroje:
http://www.wizards.com/magic/tcg/article.aspx?x=mtg/tcg/journeyintonyx/cig